O nas

Oferta

Zaproszenie do składania ofert


Zapraszamy do składania ofert na opracowanie długoterminowej strategii biznesowej dla systemu SKI - termin składania ofert mija 10 października 2016 roku godzinie 14.00. Szczegóły zaproszenia i dokumentacja tutaj

Zespół MSPBiuro ?


Zespół MSPBiuro do grupa ekspertów z zakresu księgowości i informatki. Naszą cechą wspólną jest Idea Samodzielnej Księgowości Internetowej. W budowę systemu MSPBiuro zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób, działa on od 2009 roku i jest stale udoskonalany.

Idea Samodzielnej Księgowości Internetowej

Idea ta powstała wiele lat temu, a inspiracją dla niej były problemy (i koszty) współpracy z zewnętrznym biurem rachunkowym przez grupę osób prowadzących działalność gospodarczą oraz niewielkie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Z tych problemów zrodziła się pewna lista „zażaleń” odnośnie tej właśnie formy współpracy. Być może część tych uwag pokrywa się z Twoją opinią:

 • Uważam że to skandal, iż płaci się kilka tysięcy złotych rocznie za pośrednictwo - ktoś przepisuje trochę danych z dokumentów które mu dostarczam  do swoich systemów księgowych, one wszystko za niego wyliczają i podają mu wartości które ja zwrotnie otrzymuję.
 • Strasznie irytuje mnie fakt, że nie wszystko wiem „od ręki” i nic nie mogę sobie prognozować. Nie wiem nawet bez konsultacji ile mam jeszcze „poszukać kosztów” aby rozliczyć VAT czy nie płacić podatku. W każdej chwili powinienem również wiedzieć, jaki podatek roczny „nade mną ciąży”. Często dowiaduję się o pewnych sprawach gdy jest już „za późno”.
 • Uciążliwe potrafi też być bieganie po faktury „za sprzęt na gwarancji”, który akurat się zepsuł. 
 • Faktury sprzedaży wystawiam sobie sam (zwykle w jakimś darmowym programie), a potem oni te wszystkie dane raz jeszcze przepisują do swoich systemów. Absurd.
 • Tracę czas na to, aby fizycznie ich odwiedzać, dostarczam dokumenty, coś podpisuję. A potem okazuje się „że jeszcze coś” i trzeba jechać ponownie.


Powyższe problemy doprowadziły nas do oczywistej dość konkluzji, iż w zdecydowanej większości przypadków osoba prowadząca działalność gospodarczą lub też spółki z ograniczoną odpowiedzialności działające w niewielkiej skali są w stanie przy pomocy ustandaryzowanego systemu informatycznego samodzielnie prowadzić swoje księgi rachunkowe. Okazuje się bowiem, że ok. 97% transakcji gospodarczy nie wymaga indywidualnych konsultacji i można je automatycznie obsłużyć. Dla tych nielicznych wyjątków w naszym systemie przewidziano usługę „interwencji księgowej”.

W związku z powyższym, powstała lista postulatów, które powinien spełniać system Samodzielnej Księgowości Internetowej:

 • Koszty opłat za taki system muszą być istotnie niższe niż za klasyczne biuro rachunkowe.
 • Ewidencja dokumentów (wprowadzanie danych do systemu) powinna być ergonomicznie zaprojektowana i jak najbardziej zautomatyzowana.
 • Faktury (rachunki) sprzedaży również wystawiam w tym systemie, automatycznie są one odpowiednio księgowane.
 • System jest „ubrany” we wszelkie standardowe schematy i szablony, tak abym nie miał wątpliwości co wybrać. Proces księgowania odbywa się ”poza mną”.
 • W przypadkach wyjątkowych zawsze jest jakiś ekspert, który wyjaśni moje wątpliwości. System umożliwia także temu eksportowi zaksięgowanie za mnie tych dokumentów, co do których mam wątpliwości.
 • System na bieżąco oblicza wartość podatku dochodowego oraz podatku VAT do zapłaty, dzięki temu zawsze wiem jakie działania w danej chwili muszę podjąć aby „zoptymalizować swoje finanse”.
 • Nic nigdzie fizycznie nie dostarczam. Co więcej, mam możliwość podpięcia dokumentów w systemie (np. skanów) dzięki czemu mam ich zabezpieczoną awaryjną kopię. A gdybym czegoś szukał – na pewno znajdę to szybciej elektronicznie niż w segregatorze.


Powyższe postulaty były głównymi wytycznymi do stworzenia systemu MSPBiuro. Zapraszamy zatem do skorzystania z systemu, dzięki czemu pokonasz kolejne „bariery” prowadzenia przedsiębiorstwa, a obsługa księgowa stanie się tym czym powinna od dawna być – przykrym elementem formalnym naszej rzeczywistości, który w końcu kosztuje niewiele czasu i pieniędzy.
Zespół MSPBiuro